Publikujeme

Projekt Metodické kabinety

V rámci projektu Metodické kabinety Karlovarského kraje pro další vzdělávání pedagogických pracovníků vznikl původní publikační web, který nabízí pedagogům publikační aktivity.

Sborník

Web má velmi jednoduchou strukturu. Je rozdělen do osmi hlavních kapitol, které jsou zaměřeny na širší vzdělávací oblast. Mateřské školy a 1. stupeň ZŠ jsou vcelku jasné. Další část tvoří oblast Jazyky, kam jsme zařadili češtinu a cizojazyčné vzdělávání. Velkým oříškem byla Matematika a informatika, neboť jde o vzdělávací obory, které spolu velmi souvisí. Naší snahou bylo, aby zde nevznikal jakýsi manuál pro výpočetní techniku, ale uživatelsky přínosný text, který učitelům pomůže hlavně metodicky. A také snad povede k ujištění, že informatika je spíše o matematice než o počítačích. Vědní disciplíny jsou zřejmé, my jsme je rozdělili na Přírodovědné a Společenskovědné obory. Význam Výchov je natolik zásadní, že si zaslouží samostatnou kapitolu. Poslední část tvoří Metodické řízení. Velmi široká oblast, ve které nám nešlo o klasickou řídící činnost ve školách, ale o průřezovou problematiku, především ICT.

Publikační prostor, který jsme pedagogům našeho Karlovarského kraje vytvořili, může být dále naplňován. Projekt sice v listopadu 2014 skončil, ale možnost publikování zkušeností a zajímavých příkladů z praxe nikoli. V případě zájmu o publikování vlastních textů s pedagogickým zaměřením se na nás obraťte, rádi vám vysvětlíme vše potřebné.